Jak předejít alergiím?

Trápí vašeho psa alergie? Možná zbytečně! Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na vnější podněty. Nejčastějšími příčinami bývají blechy, roztoči a pyl.

Výzkumy provedené v USA pak ukazují, že kolem pěti procent všech alergií způsobují krmiva a psí pamlsky. Proto vybírejte pečlivě, co svému pejskovi dáte do misky.

Alergie jsou nevyléčitelné, jedná se o celoživotní, chronické onemocnění, které může být dědičné. Mezi nejdůležitější symptomy patří svědění a sekundárně se vyskytující změny kůže. Testy z tamponu, živé půdy, chlupů, kožních stěrů přinesou často rychlé a spolehlivé výsledky, jež identifikují jako viníky alergie blechy, roztoče či pyl, avšak příčinu alergie na krmivo je zpravidla velmi obtížné diagnostikovat. Test na protilátky v krvi ukazují bohužel jen vzácně jednoznačné způsoby léčby. Zřetelně lépe se dosáhne kýženého výsledku pomocí tzv. vylučovací čili eliminační diety.

Pozor na krásné tvary a barvy!

Alergeny mohou obsahovat také psí pamlsky, proto se pečlivě věnujte jejich výběru. Mají být přece za odměnu, nikoli za trest! Zvláště obezřetní buďte k rádoby masovým pamlskům z Asie, mají krásné tvary i barvy a jsou velmi levné. Ale i naprostému laikovi musí být jasné, že takto sušené maso nemůže nikdy vypadat. Vyhýbejte se pamlskům obsahujícím sorbitol (E420) a glycerin (E422). Jedná se o přírodní látky, které jsou v potravinářském a krmivářském průmyslu hojně využívány. Glycerin je dokonce považován za slabě jedovatý. U obou by muselo být zkonzumováno relativně velké množství, aby došlo k projevům nežádoucích účinků. Ačkoli v případě glycerinu buďte velice opatrní i při malých dávkách u psů, jež trpí kvasinkovými infekcemi! A těch bohužel dnes není málo…

Zkuste to bez „éček“

Proč ale raději nesáhnout po kvalitních pamlscích, které „éčka“ neobsahují? I na našem trhu už máte z čeho vybírat. Například německá firma Wallitzer vyrábí prvotřídní pamlsky bez obsahu glycerinu, škrobu a sorbitolu. . Přestože používá při výrobě moderní stroje, považuje se v prvé řadě za řemeslný, a nikoli průmyslový podnik. Zpracovává pouze nejkvalitnější suroviny určené i k lidské spotřebě a klade důraz na šetrné zpracování. Tyto zásady vytvářejí velmi dobrý základ pro dlouhý a intenzivní život vašeho psa.

ZDE NAJDETE – https://velkoobchodchovatelskychpotreb.cz/vyhradni-dovoz/wallitzer/masove-prouzky/

ZDE ZAKOUPÍTE 

Jedna odpověď na “Jak předejít alergiím?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *