Darujte něco co opravdu ocení. Blíží se valentýnský svátek a vy možná přemýšlíte, čím udělat radost svému pejskovi. Pokud vás napadlo darovat třeba hračku, myslete při výběru také na to, že psi to vidí trochu jinak.
Pes nerozlišuje jednotlivé barvy, pouze rozezná dvě velké kombinace barev. On totiž nerozezná žlutou barvu od zelené, ale rozezná první skupinu barev od druhé. Zjednodušeně řečeno, pes vidí dvoubarevně.
Pes vnímá kombinaci
zelená –žlutá – oranžová – červená jako jednu barvu, modrá – fialová jako druhou barvu.
Obojí dokáže odlišit od černobílého obrazu, ale jednotlivé barvy uvnitř těchto skupin nerozlišuje. Pes vidí zhruba stejně, jako člověk s daltonismem (červeno-zelenou barvoslepostí). Červená a zelená se mu jeví jako stejná nebo velmi podobná barva, žlutou a modrou rozliší bez obtíží.
Oproti nám vidí pes rozmazaně. Jako krátkozraký člověk se čtyřmi dioptriemi na každém oku. Přesto dokáže lépe rozeznat pohyb, nebo světlo – vychází to z jeho genetické výbavy lovce. V noci vyhrává psí zrak naopak na celé čáře před naším. Dokáže využít sebemenšího osvětlení k tomu, aby se ve tmě dobře orientoval. Na jeho vnímání barev myslete hlavně při volbě hraček. Vyberte raději fialovou nebo modrou, lépe ji od zelené trávy odliší. Pořídíte-li mu hračku červenou nebo žlutou, v trávě se mu bude špatně hledat.
Pokud budete chtít obdarovat pejska něčím na zub, pamatujte že, barevné pamlsky se zvláštními tvary jsou lákadlem spíše pro páníčky. Pes vybírá čichem a ten má naopak vyvinutý mnohem lépe než člověk.
Barva nemá pro psa žádný význam při výběru a přitažlivosti potravy. Do některých sušených mas se přidávají škodlivá barviva, aby imitovala barvu syrového masa. Kousky sušeného masa mají tmavší barvu , přirozenou a jemnou, masitou vůni po surovině . Čistě přírodní neupravované maso sušením na povrchu ztmavne, což je dáno vysušením zbytků krve v surovině, která obsahuje hemoglobin . Ten má v suchém stavu černou barvu. Ani měkkým pamlskem mu dobrou službu neprokážete.
Sušené maso bez škodlivých změkčovadel je vždy tvrdší, což je velmi příznivé pro odstraňování zubního plaku. Kousáním také pejsek posiluje dásně.
Pro menší plemena psů, nebo seniory s horšími zuby, je lepší sušené maso namočit do teplé vody, či vývaru. Po nasáknutí se pejskům snadněji rozkoušou a jeho hmotnost se částečně přiblíží k syrovému masu.
JESTLIŽE UŽ VÍTE ČÍM UDĚLAT OPRAVDU RADOST, PŘEJEME VÁM A VAŠÍM MILÁČKŮM KRÁSNÉHO VALENTÝNA. NÁŠ TYP PRO VÁS
„Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.“ (Josch Billings)
ZDE NAJDETE – https://velkoobchodchovatelskychpotreb.cz/vyhradni-dovoz/wallitzer/masove-prouzky/