Proč pečovat pejskům o chrup?

Také psí život se neustále prodlužuje. Struktura a složení stravy je jiné. Psi nemají zdaleka tolik příležitostí k čištění zubů během okusování potravy.

Na nevyčištěných zubech vzniká zubní plak a kámen. Pokud se zuby psům nečistí, na zubech se usazují zbytky potravy a ty se stávají živnou půdou pro mikroorganismy. Zubní plak se postupem času přetváří na zubní kámen. Zubní kámen má špatný vliv na dásně, což způsobuje zarudnutí a záněty, parodontózu a až vypadnutí zubu.
Další nepříjemností je zápach, který ucítíte vždy při otevření jeho tlamičky. Zápach může být také ukazatelem některé choroby. Například zápach připomínající moč může ukazovat na problémy s ledvinami, naopak sladký až ovocný pach by mohl být znakem cukrovky. Někteří psi rádi konzumují jablka, švestky a jiné ovoce obsahující kyseliny. To může způsobovat odvápňování skloviny. U pejsků se to neprojevuje zvýšenou kazivostí, ale zvýšeným otěrem zubů. Kaz u nich vzniká pouze na některých zubech. Jde o zuby, které mají skusnou plochu podobnou naším zubům. Kazy se jim tvoří hlavně na stoličkách v horní čelisti a posledních dvou stoličkách v dolní čelisti. Ostatní zuby mají  střechovitý tvar.

Péči o jejich zuby nikdy nepodceňujte.

 Víte co všechno by se mělo pro psí zdravý chrup pravidelně dělat?

  • zuby čistit nejméně 2x týdně
  • podávat doplňky na čištění zubů
  • sami je pejskům pravidelně kontrolovat
  • nechat zuby prohlédnout veterinářem alespoň při očkování

Lépe si pes zvyká na kartáček od štěněte a čištění mu nebude dělat velký  problém. U starších psů potom bude zvykání trvat déle. Nespěchejte!  Nejprve mu dejte na prstu ochutnat pastu, a nechte očuchat kartáček. Velmi pomalu a opatrně zkuste zuby čistit. Trpělivě krůček po krůčku , aby měl pejsek dostatek času si na to zvyknout. Opakujte to pokud možno každý den znovu. Ale upřímně, nebude asi moc majitelů, kteří budou čistit zuby psovi každý den. Dny, kdy zuby nečistíte, dávejte psovi dentální doplňky na čištění zubů. Takzvané alternativy k čištění

V chovatelských potřebách seženete speciální dentální pamlsky a hračky, které pomáhají redukovat množství zubního kamene a zabraňují vzniku parodontózy.

Tímto způsobem svému psovi nejsnáze zajistíte alespoň menší formu každodenního „čištění“. U pamlsků se vždy dívejte na složení a vybírejte podle toho, co vše tento dentální pamlsek obsahuje. Dávejte si pozor na chemická dochucovadla. Ta zubům moc neprospívají, poznáte je například pestrou barevnosti a zvláštními tvary. Ty s přírodním pamlskem nemají opravdu nic společného. Vybírejte výhradně přírodní zdravé pamlsky, které prospívají nejenom zubům, ale i celkově přispívají k zdravému organismu.

Udržujte pejskům zuby v dobrém stavu, je to nezbytné pro jejich celkovou pohodu.

ZDE NAJDETE  https://velkoobchodchovatelskychpotreb.cz/vyhradni-dovoz/wallitzer/masove-prouzky/

ZDE ZAKOUPÍTE

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *